כללי

איך לדבר אנגלית ב42 יום? הנוסחה המדויקת שאיתה כל אחד יכול להתחיל ללמוד לדבר אנגלית באופן עצמאי.

מאז שאנחנו זוכרים את עצמנו, השפה האנגלית תמיד נחשבה לתנאי בסיס כשמדובר בהצלחה.. בעידן של מחשבים וטכנולוגיה, וכשכל מקום עבודה, משרה או תואר דורשים מאיתנו לדבר את השפה הבין לאומית,  חייבת להיות דרך שבה נוכל לדבר אנגלית בקלות גם בלי לשלם אלפי שקלים למוסדות עתיקים, מבלי לחרוש על ספרי דקדוק ואפילו בלי לצאת מהבית. האם תהיה פריצת דרך בשוק לימודי השפות? יצאנו לבדוק.

ישראלים רבים נאלצים להישאר בתפקידים זוטרים יחסית במשק, עקב חוסר השליטה שלהם בשפה האנגלית. כשדיברתי עם רוני, עובד שכיר מצליח בחברת הייטק מקומית, הוא היה מתוסכל מאוד מכך שבבית הספר הוא לא למד אנגלית כמו שצריך. היום, הוא מרגיש שזה מתחיל לעלות לו ביוקר.

לאחרונה קיבל רוני הצעה לקידום בתפקיד, אך כיוון שהתפקיד דרש לנהל שיחות עם חו"ל באופן קבוע, רוני נאלץ להתוודות מול המעסיק שלו שאינו יודע לדבר אנגלית ברמה מספקת לתפקיד.

זהו לא מקרה נדיר במשק הישראלי, ובעקבות הצמיחה המטאורית במהלך השנים האחרונות בשיתופי הפעולה בין חברות ישראליות לחברות גלובליות, נוצר מצב שמעמיד שכירים רבים ואף עצמאיים במצב של חוסר וודאות לגבי עתידם הכלכלי, רק בעקבות חוסר השליטה שלהם בשפה האנגלית.

רוני, אותו הכרנו קודם, אב ל2, קיבל החלטה שהוא חייב לנצח את המגבלה וללמוד אנגלית אחת ולתמיד.

בעידן של היום, אנגלית היא לא רק מצרך חובה לכל אדם בשוק העבודה הגלובלי, אלא גם חובה בסיסית לאנשים המטיילים בחו"ל ולמי שמעגל החברים שלו מכיל תיירים ואנשים שעולים לארץ.

כמו רוני, יש עוד המון אנשים שהאנגלית עוצרת אותם, יצאנו לחפש פתרונות במטרה למצוא את הדרכים הפשוטות ביותר איך כל אדם יכול להתחיל לדבר אנגלית בצורה פשוטה, וכך להתקדם בעבודה או בכל דבר אחר בזכות השפה והביטחון שתרכוש.

בחיפוש הראשוני עולים מוסדות לימוד רבים אשר מתמחרים את קורסי האנגלית שלהם ב7,000 עד 10,000 ש"ח לקורס בן כמה חודשים, האתגר של רוני לא היה המחיר אלא דווקא החובה של אותן מוסדות להגיע אל משרדיהן לפחות פעם בשבוע למשך כ-4 שעות, במסלול הרגיל דרשו הגעה של פעמיים בשבוע למשרד, כאבא שעובד במשרה מלאה רוני לא יכל להרשות לעצמו.

רוני רצה להזמין מורה פרטי אליו הביתה כפיתרון המעשי ביותר, מצאנו מגוון מורים במחירים סבירים של 200 ש"ח לשעה, אך העלתי לרוני את העובדה הבאה: מורה שאתה משלם לו לפי שעה, לא בהכרח דחוף לו שתלמד את החומר ושתצליח לבד, מה שיותר חשוב לו זה שתצבור יותר ויותר שעות ולא בפשטות לדבר אנגלית.

לאחר שעות של חיפושים רבים ובעיקר פסילות, יתכן שמצאנו התאמה מושלמת?

המשכנו בחיפושים אחר התוכנית המתאימה, אך במשך יותר משעתיים לא נמצאה תוכנית שתתאים ללוח הזמנים הצפוף של רוני, שיוכל להמשיך להוציא את הילדים מהצהרון אחה"צ ולהיות בבית בשעות הערב.

לפתע נתקלנו במודעה – "פשוט לדבר אנגלית ב42 ימים", קורס אינטרנטי שטוען שאפשר ללמוד לדבר אנגלית ב42 ימים דרך הבית בהשקעה של לפחות חצי שעה ביום. מבחינת התכנון זה התאים לרוני כמו כפפה ליד, אך הוא נעשה סקפטי מאוד. בכל זאת, במשך שנים הוא לא הצליח ללמוד אנגלית – מה מבטיח שיצליח תוך 42 ימים?.

אולי זה טוב מדי מכדי להיות אמיתי?

תכנית ההכשרה שבדקנו נקראת Speasy, דבר אחד שימח את רוני זה שהם נותנים הדרכה מקיפה ראשונה בחינם שבה מסבירים איך אפשר ללמוד אנגלית ב42 יום. מהסלון של רוני, הפעלנו את הסרטון הראשון שמסביר בגדול איך השיטה עובדת, בשלב הראשון התמונה לא הייתה ברורה לגמרי, אך לאחר כ-5 דקות צפייה במצגת ההדרכה, שמנו לב שאנחנו מרותקים למסך, הסבירו במצגת איך המוח שלנו יכול לקלוט את האנגלית בפרק זמן כזה קצר, ודניאל בנשי (מנחה התוכנית) דיבר שם על כמה השיטה שלו שונה ממה שלימדו אותנו בבית ספר וזו בדיוק השאלה הראשונה שעלתה לי ולרוני.

ומה שהוא הסביר זה שבשיטה שלו כל התהליך פונה ל3 החושים המרכזיים שקולטים אצלנו מידע, כמובן מדובר על ראיה, שמיעה ומישוש (בתוכו דניאל מכניס את התחושה והרגש.)

דניאל הוכיח בסרטון הזה שהמוח שלנו בנוי כדי לקלוט שפות חדשות, גם אם תמיד האמנו שאנחנו לא בנויים לקלוט שפה חדשה.

שמתי לב שהצפייה במצגת החלה להכניס ברוני קצת אמונה שגם אנשים בגילו יכולים ללמוד אנגלית אבל חיכינו שהשיעור יגיע לפרקטיקה כדי שנוכל לראות אם השיטה של דניאל בנשי באמת כל כך מוצלחת.

רוני הרגיש התאמה מלאה רק ברגע שהגענו לפרקטיקה, דניאל בנשי הסביר שם ממש צעד אחר צעד את השלבים של כל התהליך שהוא בנה ולהפתעתי יש אנשים שהתחילו עם כמעט 0 באנגלית ולמדו לדבר אנגלית תוך 42 ימים.

הקורס גם בנוי על בסיס יצירת ביטחון וקהילה דוברת אנגלית, סביבה שנותנת המון כלים נוספים שנראה כי אכן יכולים לעזור לרוני לדעת לדבר אנגלית תוך זמן קצר, בנוסף לתוכנית הלימוד המרכזית, יש בתכנית גם קבוצת וואטסאפ לתמיכה ושיחות שבועיות עם מנטורים שכבר יודעים אנגלית ברמה גבוהה ומלמדים דרך השיטות המיוחדות שפותחו בשביל הקורס.

הכל מותאם לפי רמות וזה כל כך חשוב, האמת שזה בדיוק מה שהיה נחוץ לרוני, למידה בתכנית ברורה, לפי הזמנים שלו, מהנוחות של הבית או ההפסקה בעבודה, מהמחשב או מהנייד.

יתכן מאוד שהקורס המלא לא יתאים לכל אחד כמו שהתאים לרוני, אך אם אתם רוצים לצפות במצגת בחינם אשאיר לכם את הלינק כאן או שאתם פשוט יכולים ללחוץ על התמונה למטה.


Show More

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button